Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Roboty budowlane z 5,5-proc. stawką ryczałtu

22 grudnia 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Przychód z prac polegających na układaniu kostki brukowej, krawężników oraz obrzeży, wykonywanych według projektu przedstawionego przez zamawiającego, przedsiębiorca może opodatkować ryczałtem ewidencjonowanym.

- Zamierzam otworzyć pozarolniczą działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu usług ogólnobudowlanych (m.in. układanie kostki brukowej, obrzeży i krawężników) sklasyfikowanych pod symbolem 42.11.20.0 PKWiU – roboty ogólnobudowlane związane z budową autostrad, dróg, ulic i innych dróg dla pojazdów i pieszych oraz budową pasów startowych. Przeważający kod to PKD 42.11 Z – roboty związane z budową dróg i autostrad. Zamierzam używać do wykonywania prac materiały własne lub powierzone przez zamawiającego. Usługi będą wykonywane według projektu zamawiającego. Czy takie prace budowlane mogą być objęte 5,5-proc. stawką zryczałtowanego podatku dochodowego? – pyta czytelnik.

Opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 14 ustawy o PIT (zob. art. 6 ust. 1 in principio ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne; dalej: ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym). Działalność w zakresie robót ogólnobudowlanych może być objęta ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Trzeba spełnić warunki

Podatnicy opłacają w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10631

Wydanie: 10631

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament