Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus odbierze firmom podatkowe korzyści

22 grudnia 2016 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorcy, którzy dostali pozytywną interpretację, mogą być po nowym roku pozbawieni wynikającej z niej ochrony. Przemysław Wojtasik

Skarbówka walczy z firmami, które przesadzają z podatkową optymalizacją. Od nowego roku będzie obowiązywać przepis, który da jej prawo do zakwestionowania korzyści podatkowych wynikających z wydanych już interpretacji.

Prawo nie może działać wstecz

– Moim zdaniem to najważniejsza zmiana na 2017 r. – mówi Marek Kolibski, radca prawny i doradca podatkowy w kancelarii KNDP. – Zabiera nabyte prawa podatnikom, który sądzili, że jeśli działali w zaufaniu do państwa, to nie zrobi im krzywdy.

Chodzi o tych, którzy dostali przed 15 lipca (dzień wejścia w życie klauzuli obejścia prawa) pozytywną interpretację indywidualną. Ze zmiany ordynacji podatkowej wynika, że taka interpretacja może nie chronić,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10631

Wydanie: 10631

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament