Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezent od pracodawcy nie zawsze jest za darmo

22 grudnia 2016 | Dobra Firma

Nie trzeba odprowadzać zaliczki na podatek, jeżeli pracownik otrzyma podarunek rzeczowy, pieniężny lub kartę przedpłaconą sfinansowane z zakładowego funduszu. Bony i talony nie podlegają zwolnieniu bez względu na źródło finansowania.

Magię Świąt Bożego Narodzenia czuć i widać na każdym kroku. Kolorowe dekoracje, świecące lampki, i białe płatki śniegu wywołują często chęć sprawienia przyjemności innym. Pracodawcy wyrażają taką chęć poprzez wręczanie swoim pracownikom prezentów w różnej postaci, które w zależności od źródła finansowania mogą niestety częściowo obciążać budżet obdarowanych pracowników.

Przykład

Producent ręcznie malowanych ramek na zdjęcia począwszy od zeszłego roku, postanowił na Święta Bożego Narodzenia obdarować swoich pracowników paczkami z zawartością różnych prezentów: słodyczy, kosmetyków, książek i gier. Według stanu na 1 stycznia 2015 r., zatrudnienie w firmie wynosiło 15 pracowników, w roku 2016 było to 25 osób. Jaki wpływ będzie miało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10631

Wydanie: 10631

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament