Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

POLADA sprawdzi i zbada

22 grudnia 2016 | Sport | Krzysztof Rawa

Powstanie Polska Agencja Antydopingowa z uprawnieniami, jakich nie było. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwalczaniu dopingu.

Powołanie Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA), połączone ze zlikwidowaniem Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, to najbardziej widoczny efekt ustawy opracowanej przez ministra sportu i turystyki.

Zmianie tej towarzyszą też nowe regulacje prawne (zgodne ze standardami międzynarodowymi), dające walczącym z dopingiem bardziej wydajne narzędzia.

Organami POLADA będą powoływani przez ministra sportu i turystyki dyrektor oraz Rada Agencji. Kadencja dyrektora będzie pięcioletnia. Rada (wybierana co cztery lata) będzie siedmioosobowa, miejsca w niej otrzymają przedstawiciele ministra spraw wewnętrznych, zdrowia, finansów, PKOl oraz trzy osoby ze świata medycyny, sportu, etyki,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10631

Wydanie: 10631

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament