„Mieszkanie dla młodych” odniosło sukces
Najmniejsze zainteresowanie dopłatami było dotąd w województwach opolskim i świętokrzyskim - mówi Bogusław Białowąs z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Rz: Czy „Rodzina na swoim", program wspierający kupno lokalu na kredyt poprzedzający „Mieszkanie dla młodych", była bardziej popularna od swojego następcy?
Bogusław Białowąs, Bank Gospodarstwa Krajowego: Program „Mieszkanie dla młodych", w porównaniu z „Rodziną na swoim", wystartował zdecydowanie lepiej.
Jeśli oceniać pierwsze dwa lata aktywności obu programów, to widać zdecydowany sukces tego pierwszego.
Jednak już kolejne lata pokazują, że to „RnS" był górą, do czego niewątpliwie przyczyniło się to, że ten program – w odróżnieniu od „MdM" – nie był limitowany kwotowo, jeżeli chodzi o zaangażowanie budżetu państwa.
Natomiast w programie „Mieszkanie dla młodych" mamy limity kwotowe na poszczególne lata, co ogranicza jego skalę oddziaływania.
Ile pieniędzy zostało wykorzystanych na wsparcie w ramach „RnS", a ile w sumie w „MdM" – do dziś, a jaki jest całkowity limit dla „MdM"?
Łącznie z dopłatami do oprocentowania kredytów hipotecznych w ramach programu „RnS" objęto 192 tys. kredytów, przeznaczając...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta