Zróżnicowanie lekiem dla polskiej energetyki
Brak spójnej polityki w tym sektorze przeszkadza mniejszym graczom i szkodzi rozwojowi kraju, a pomaga wielkim koncernom – alarmują eksperci. Barbara Oksińska
Polska wciąż zdecydowaną większość energii produkuje z węgla kamiennego i brunatnego, ale taką sytuację trudno będzie utrzymać w dłuższym okresie, zważywszy na politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Rząd pracuje nad nową polityką energetyczną, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi przedstawicieli władzy, można odnieść wrażenie, że nie ma jasnej wizji przyszłego miksu. W środę „Rzeczpospolita" ujawniła, że przedstawiciele Komisji Europejskiej przywieźli do Warszawy własne propozycje dotyczące naszego kraju. Postanowiliśmy więc zapytać także polskich ekspertów i rozpocząć dyskusję o tym, z jakich źródeł powinna powstawać w kraju energia elektryczna.
Analitycy rynku zwracają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta