Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmowa impreza to obowiązek czy przyjemność

19 czerwca 2017 | Podatki | Magdalena Ciałkowska

Rusza sezon pracowych eventów, letnich pikników, spotkań dla pracowników i ich rodzin. Warto zadbać o odpowiednią organizację i finansowanie takiego spotkania, aby nie narazić się na pytania ze strony urzędników fiskusa.

Choć wydawałoby się, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. (K 7/13) jasno określił i rozwiał wszelkie wątpliwości w zakresie organizacji imprez dla pracowników i ich bliskich, to jednak stale pojawiają się te same pytania.

Szef każe, pracownik musi

Jedną z przesłanek, którymi należy kierować się przy organizacji imprez firmowych, jest dobrowolność uczestnictwa pracowników. Nie można im tego narzucić, nie może to mieć wpływu na ich warunki pracy oraz na ocenę ich umiejętności lub kwalifikacji. Impreza integracyjna co do zasady organizowana jest w interesie pracodawcy, który dzięki temu chce zwiększyć zadowolenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament