Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polki pomalują się za 2 mld zł

19 czerwca 2017 | Ekonomia
Makijaż zwiększa udział w rynku kosmetyków
źródło: Rzeczpospolita
Makijaż zwiększa udział w rynku kosmetyków

Producenci i dystrybutorzy produktów do makijażu zacierają ręce. Sprzedaż tzw. kolorówki ma pobić kolejny rekord i urosnąć o 6 proc., prawie dwa razy bardziej niż cały rynek kosmetyków.

Anita Błaszczak

Jesienią na polskim rynku produktów do makijażu zadebiutuje nowy gracz – gdański Oceanic. Po 35 latach specjalizacji w kosmetykach pielęgnacyjnych rodzinna spółka chce teraz walczyć o tzw. kolorówkę, najszybciej rosnący segment rynku urody.

O ile łączna sprzedaż kosmetyków i higieny ma w tym roku wzrosnąć w Polsce o 3,3 proc., o tyle produktów do makijażu – o blisko 6 proc. do ponad 2 mld zł, wynika z szacunków firmy badawczej Euromonitor.

Szminka rządzi

Perspektywy na kolejne lata są równie dobre. Tak jest na całym świecie, gdzie kosmetyki kolorowe są od czterech lat liderem tempa wzrostu sprzedaży. W 2016 r. przekroczyła ona 61 mld dolarów, rosnąc o 7,2 proc. w skali roku.

Ostatnie lata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament