Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przychód z wynajmu da się obniżyć

19 czerwca 2017 | Prawo

Właściciel wynajętego lokalu może zaliczyć do podatkowych kosztów wydatki na odsetki od zaciągniętego na jego zakup kredytu.

przemysław wojtasik

Skarbówka wydaje pozytywne interpretacje dotyczące rozliczania kosztów u tych, którzy zdecydowali się rozliczać najem według skali (18 lub 32 proc. PIT liczony od dochodu). Ostatnio zgodziła się na odliczenie od przychodów odsetek od kredytu na mieszkanie, choć został zaciągnięty kilka lat przed jego wynajęciem.

Umowa po ośmiu latach

O interpretację wystąpił mężczyzna, który spłaca kredyt we frankach szwajcarskich. Zaciągnął go w 2008 r., wtedy też kupił mieszkanie. Pod koniec zeszłego roku zaczął je wynajmować. Wciąż spłaca kredyt i chciałby zaliczać odsetki do kosztów uzyskania przychodów z najmu.

Fiskus nie miał nic przeciwko temu. Zastrzegł jedynie, że odliczyć można tylko odsetki zapłacone po przekazaniu lokalu do wynajmu. Przeliczenia na złotówki dokonujemy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament