Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czysta muzyczna magia

19 czerwca 2017 | Życie Rzeszowa i Podkarpacia | Jacek Cieślak
źródło: materiały prasowe

O tym jak muzycy mówiący zupełnie innymi językami łapią wspólny rytm – opowiada Halina Przebinda, szefowa agencji Top Production Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie (23 czerwca).

Rz: Proszę przypomnieć, jak powstał pomysł Europejskiego Stadionu Kultury?

Halina Przebinda: Pomysł zorganizowania Europejskiego Stadiony Kultury sięga okresu przygotowań do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. Entuzjazm udzielił się nam wszystkim. To była niezwykła szansa promocji naszej części Europy, z której skorzystaliśmy. Chcieliśmy wykorzystać tę możliwość do pokazania także naszego dziedzictwa kulturowego oraz dziedzictwa państw związanych z programem Partnerstwa Wschodniego. Bo warto podkreślić, że Europejski Stadion Kultury jest częścią programu Wschód Kultury – czyli integracji artystycznych środowisk Polski wschodniej oraz artystów krajów właśnie Partnerstwa Wschodniego. Od początku Narodowe Centrum Kultury i Rzeszów tworzyły to wydarzenie jako imprezę otwartą, odbywającą się w przestrzeni całego miasta. To wiele projektów artystycznych i koncertów, a ich kulminacją był i jest koncert na rzeszowskim stadionie, w którym występują muzyczne kolektywy. To nasz autorski pomysł, żeby na scenie połączyć muzykę różnych kultur i różnych krajów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament