Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieśmiały start dwuletnich negocjacji Brexitu

19 czerwca 2017 | Świat | Anna Słojewska

Na poniedziałek wyznaczono pierwsze spotkanie negocjacyjne. Wielka Brytania i UE rozpoczną od ustalenia warunków rozwodu, potem zasad przyszłego związku.

— Korespondencja z Brukseli

Mimo powyborczej niepewności Londyn zdecydował się spełnić oczekiwanie Brukseli i przystąpić do wyznaczonego przez nią terminu rozpoczęcia negocjacji 19 czerwca. Kilka dni temu Michel Barnier, unijny negocjator brexitu, w wywiadzie dla kilku europejskich dzienników, w tym „Rzeczpospolitej", apelował, że nie ma czasu do stracenia.

Premier Theresa May odpowiedziała na to pozytywnie i wysyła do Brukseli swojego człowieka od brexitu, czyli Davida Davisa, wraz z doradcami. Pierwsza runda będzie trwała 6,5 godziny, co obejmie spotkanie głównych negocjatorów, czyli Barniera i Davisa, spotkanie koordynatorów, czyli faktycznie zastępców głównych negocjatorów, oraz sesję roboczą z udziałem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament