Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki kurs waluty zastosować w przypadku dochodów z USA

19 czerwca 2017 | Podatki | Daria Paszko

Do dochodów (przychodów) uzyskanych i opodatkowanych za granicą z tytułu udzielenia licencji, kwotę podatku zapłaconego w obcym państwie przelicza się na złote według kursu średniego NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poboru tego podatku przez kontrahenta zagranicznego. Kwotę dochodu (przychodu) przelicza się natomiast według kursu średniego NBP z ostatniego dnia okresu rozliczeniowego określonego w umowie (nie rzadziej niż raz w roku).

Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 17 lutego 2017 r. (2461-IBPB-1-2.4510.1150.2016.1.KP)

Spółka uzyskuje przychody z tytułu udzielania licencji podmiotom z siedzibą w USA, na korzystanie z utworów w postaci gier komputerowych na polach eksploatacji określonych w umowie licencyjnej. Wynagrodzenie należne spółce wypłacane jest w walucie obcej, w miesięcznych cyklach rozliczeniowych. Zgodnie z postanowieniami umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu zawartej pomiędzy Polską i USA, kontrahenci zagraniczni kwalifikują czynności wykonywane przez spółkę, jako należności licencyjne. Wypłacając należność na rzecz spółki, potrącają tzw. podatek u źródła (WHT) w wysokości 10 proc. przychodu. O wysokości potrącenia informują spółkę. Na miesięcznych zestawieniach widnieje pozycja o kwocie całego przychodu oraz przychodu opodatkowanego na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10778

Wydanie: 10778

Spis treści
Zamów abonament