Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekrutacja – treść ogłoszenia i pytania do kandydata

17 sierpnia 2017 | Praca i ZUS | Agnieszka Kałwa Tomasz Sancewicz

Agnieszka Kałwa prawnik w kancelarii CMS Tomasz Sancewicz radca prawny, Counsel w kancelarii CMS PROBLEM Z PRAKTYKI Firma informatyczna chce zaangażować dodatkowych programistów. Szef chciałby zamieścić ogłoszenia o pracę na portalach internetowych. Dodatkowo, kierownik działu programistów miałby przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne z potencjalnymi kandydatami. Jak powinna wyglądać taka rekrutacja?

 

Proces rekrutacji nie jest szczegółowo regulowany przez przepisy prawa pracy. Chociaż kodeks pracy nie reguluje treści ogłoszeń o pracę ani procedury rozmów rekrutacyjnych, nie oznacza to, że nie obowiązują w tym zakresie żadne zasady. W procesie rekrutacji przyszły pracodawca musi przestrzegać zasad równego traktowania (niedyskryminacji) oraz stosować się do reguł przetwarzania danych osobowych kandydatów.

Oferta pracy

Ogłoszenie o pracę powinno określać stanowisko pracy, na jakie prowadzona jest rekrutacja, oraz wymagania kwalifikacyjne stawiane kandydatom, np. znajomość języków obcych.

Przy formułowaniu treści ogłoszenia trzeba jednak uważać na takie kryteria jak np. płeć, wiek lub narodowość. Zgodnie z kodeksem pracy przyszły pracodawca nie może bowiem wybierać kandydatów do pracy ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament