Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analitycy wierzą w deweloperów

17 sierpnia 2017 | Moje pieniądze
Akcje deweloperów w ostatnim roku nie rozczarowały inwestorów
źródło: Rzeczpospolita
Akcje deweloperów w ostatnim roku nie rozczarowały inwestorów

Giełda | W tym roku dobre tendencje na rynku nieruchomości utrzymają się, podaż nowych mieszkań powinna rosnąć, ceny również Przemysław Sałek

Wystarczy przespacerować się ulicami miast w Polsce, aby zaobserwować boom na rynku nieruchomości. Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań i nie narzekają na brak chętnych do zakupu. Szybko rozwija się również rynek nieruchomości komercyjnych (np. biurowce, magazyny).

Na warszawskiej giełdzie notowanychy jest 33 deweloperów. Ich akcje są skupione w subindeksie WIG-nieruchomości. Przez ostatnie 12 miesięcy indeks ten wzrósł o 25 proc., natomiast od początku tego roku o ok. 14 proc.

A jakie są perspektywy na dalszą część roku? Opinie analityków są optymistyczne.

Jak mówi Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku, nic nie wskazuje na to, by w krótkim terminie korzystne tendencje na rynku mieszkaniowym zmieniły się.

– Nie widzę istotnych czynników, które mogłyby spowodować, że dobra dynamika sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym, odnotowana w pierwszym półroczu, miałaby zostać zahamowana w kolejnych miesiącach 2017 r. – mówi Cezary Bernatek....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament