Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polsko, bądź solidarna

17 sierpnia 2017 | Publicystyka, Opinie

Jeżeli chcemy utrzymać tak cenioną przez nas swobodę przemieszczania się w Europie, musimy wykazać solidarność z tymi państwami, które borykają się ze znacznym napływem migrantów – pisze komisarz UE.

Dimitris Avramopoulos

Gdy kolejne fale migrantów docierają do Europy, warto uświadomić sobie, że nie jest to problem, o którym nie wiedzieliśmy wcześniej. Gdy Jean-Claude Juncker obejmował stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej, zdecydował się na powołanie komisarza UE ds. migracji, gdyż wiedział, że kwestia ta musi być najwyższym priorytetem Komisji w tej kadencji. Z dumą przyjąłem wyzwanie, aby wspólnie opracować europejskie podejście do problemu migracji.

Dokonaliśmy znacznych postępów – w ciągu dwóch ostatnich lat osiągnęliśmy więcej niż przez poprzednie dwie dekady. Nasze działania już przynoszą efekty: ratujemy ludzkie istnienia na morzu, identyfikujemy problemy leżące u źródeł migracji, ograniczamy napływ migrantów dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi. Dzięki nowej Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej nasze granice zewnętrzne są lepiej chronione, tworzymy bezpieczne, legalne szlaki przesiedlenia, okazujemy solidarność tym krajom UE, które zostały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament