Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łatwo rozliczyć koszty elektrycznego samochodu

17 sierpnia 2017 | Prawo | Przemysław Wojtasik

pit/cit | Przedsiębiorca wykorzystujący w firmie auto z elektrycznym napędem nie musi prowadzić skomplikowanej ewidencji jego przebiegu.

Elektryczne auto można bez ograniczeń rozliczyć w podatkowych kosztach, nawet jeśli nie jest środkiem trwałym – potwierdza fiskus w interpretacjach. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zdecydowali się na ten rodzaj firmowego środka transportu.

Przypomnijmy, że wykorzystywany w działalności gospodarczej samochód osobowy można rozliczać na dwa sposoby. Jeśli uznamy go za środek trwały, wydatki na zakup rozliczamy poprzez odpisy amortyzacyjne (z pewnymi limitami), a te na eksploatację zaliczamy bezpośrednio do kosztów.

Ewidencja do zapisywania tras

Jeśli nie jest środkiem trwałym, wydatki na eksploatację księgujemy na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. Powinna zawierać dane osoby, która używa pojazdu, numer rejestracyjny samochodu i pojemność jego silnika, datę i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament