Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy trzeba zapłacić PIT od udzielanych korepetycji

17 sierpnia 2017 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Student, który uzyska w danym roku do 6600 zł dochodu z prywatnych lekcji z gimnazjalistami i nie będzie miał innych źródeł zarobkowania, nie musi odprowadzać podatku z tego tytułu. Wynika to z wysokości kwoty wolnej.

Student medycyny chciałby po wakacjach udzielać korepetycji z chemii i biologii na poziomie gimnazjum i szkoły średniej. Działalność ta byłaby prowadzona w sposób zorganizowany (stała liczba godzin w miesiącu, stałe terminy spotkań). Przychody z tego tytułu student planuje rozliczać na zasadach ogólnych, tj. wg skali podatkowej. W tym roku student nie będzie uzyskiwał innych dochodów opodatkowanych również na zasadach ogólnych. Łączny dochód z tytułu udzielania korepetycji w 2017 r. szacuje on na 4-5 tys. zł, a zatem nie przekroczy kwoty wolnej od podatku. Czy w związku z tym konieczne jest odprowadzenie podatku od przychodu uzyskanego z tytułu udzielania korepetycji w innej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament