Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O przyszłości połączonych szpitali zdecyduje sąd

17 sierpnia 2017 | Prawo | Danuta Frey

Wyrok | Nad losem szczecińskich lecznic, które przekształciły się z naruszeniem prawa, pochylą się sędziowie. Przesądzą, czy konsolidację trzeba cofnąć. Danuta Frey

Do 2 września marszałek województwa zachodniopomorskiego ma czas na wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie połączenia dwóch szczecińskich szpitali – w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej – w Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony.

Kto za, kto przeciw

Sprawa wywołuje emocje i rozbieżne głosy. Przeciw są związki zawodowe, radni i politycy PiS. Uważają, że konsolidacja nie rozwiąże problemów finansowych szpitala w Zdunowie, natomiast spowoduje ograniczenie działalności leczniczej i likwidację 70 miejsc pracy.

Za jest Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, któremu przypisuje się autorstwo uchwały Sejmiku Województwa z 15 listopada 2016 r. w sprawie połączenia szpitali. Urząd jest przekonany, że w wyniku połączenia nastąpi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament