Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzina 500 plus: nowe rozdanie

17 sierpnia 2017 | Moje pieniądze
O świadczenie dla dziecka na kolejny rok najlepiej wystąpić do końca sierpnia.
źródło: Shutterstock
O świadczenie dla dziecka na kolejny rok najlepiej wystąpić do końca sierpnia.

Finanse | Jeśli masz dostęp do systemu bankowego przez internet, wykorzystaj to do złożenia wniosku o świadczenie z rządowego programu Janina blikowska

Od początku sierpnia gminy rozpoczęły przyjmowanie wniosków o świadczenia na kolejny rok z rządowego programu Rodzina 500 plus. Można je złożyć bezpośrednio w urzędzie, wysłać pocztą czy przez internet, w tym za pośrednictwem systemu bankowego. Spośród osób wybierających kanał internetowy (w ubiegłym roku było to 550 tys. osób) większość korzysta właśnie z tej ostatniej możliwości.

Przypominamy: żeby zachować ciągłość otrzymywania świadczenia, wniosek o 500 plus na kolejny rok należy złożyć do końca sierpnia.

Można też w banku spółdzielczym

Jak wynika z informacji podanej na stronie www.rodzina500plus.gov.pl, wniosek o świadczenie można złożyć w serwisach 24 banków komercyjnych oraz w bankach spółdzielczych, ale nie we wszystkich, z grupy BPS.

– W naszej grupie są zrzeszone 352 banki spółdzielcze. Obecnie 56 z nich oraz Bank BPS umożliwiają złożenie wniosku za pośrednictwem bankowości internetowej – mówi Agnieszka Chrobot z zespołu komunikacji Grupy BPS.

Jak dodaje, z platformy obsługującej wnioski 500 plus mogą korzystać klienci mający ROR i dostęp do bankowości elektronicznej. Bank występuje tu w charakterze podmiotu potwierdzającego tożsamość klienta. Lista banków spółdzielczych udostępniających taką usługę będzie się wydłużać....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament