Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzięki 500+ mniej chętnych po wsparcie przed 1 września

17 sierpnia 2017 | Kraj | Janina Blikowska Robert Biskupski

Gminy w całej Polsce zbierają wnioski o wyprawkę na rok szkolny 2017/2018. Dzięki wsparciu uczniowie mogą liczyć na stypendia i zasiłki.

Terminy składania wniosków wyznaczane są przez władze prowadzące szkołę na pierwsze dni września. – Udzielanie uczniom świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym stanowi zadanie własne gminy, na którego realizację gmina otrzymuje dotację celową z budżetu państwa – tłumaczy Łukasz Trawiński z biura prasowego MEN. – Wysokość stypendium wynosi od 1 listopada 2016 r. od 99,20 zł do 248 zł miesięczne. Może być ono wypłacane do dziesięciu miesięcy w danym roku szkolnym – dodaje.

Z kolei zasiłek szkolny przyznawany jest uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Od 1 listopada 2016 r. to 620 zł. – W 2016 r. na tę formę pomocy wydatkowano blisko 308 mln zł, a skorzystało z niej ok. 418 tys. uczniów – wylicza Łukasz Trawiński.

Zbieranie wniosków trwa już w Gdańsku. – Po zebraniu od szkół liczby uczniów, którzy są uprawnieni do udziału w programie „Wyprawka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament