Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatków na domowy internet nie wpisuje się do księgi

17 sierpnia 2017 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Jeśli abonament na korzystanie z sieci nie pozwala wyodrębnić, jaka część opłaty dotyczy prowadzonej we własnym mieszkaniu firmy, a jaka prywatnych celów przedsiębiorcy i jego rodziny, to kwota płacona operatorowi nie jest kosztem.

- Prowadzę firmę jednoosobową we własnym mieszkaniu. Wykonuję usługi biurowe. W tym samym mieszkaniu również mieszkam z rodziną. Płacę abonament za internet i telewizję, umowa jest zawarta na mojego męża. Do tej pory nie rozliczałam internetu w kosztach firmy, chociaż pracuję w domu i cały czas korzystam z internetu na potrzeby związane z pracą. Chcę teraz zmienić umowę, tzn. zawrzeć ją na moją firmę i przy okazji zrezygnować z telewizji, więc na fakturze będzie wykazany tylko internet. Czy mogę kwotę z tej faktury zaliczyć w koszty firmy w całości, czy może w jakiejś proporcji, tak jak czynsz płacony za mieszkanie, który odliczam w części, zgodnie z deklaracją złożoną przeze mnie w urzędzie gminy (zadeklarowałam jaką część mieszkania wykorzystuję na działalność). Za dostęp do internetu płacę abonament. Zdarzenia gospodarcze ewidencjonuję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament