Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nikt nie myśli o dymisji szefa MON

17 sierpnia 2017 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Sprawa Puszczy Białowieskiej to jedna z 1656 spraw spornych między Polską a Unią Europejską. Ryszard Czarnecki, eurodeputowany
autor zdjęcia: Tomasz Jodłowski
źródło: Fotorzepa
Sprawa Puszczy Białowieskiej to jedna z 1656 spraw spornych między Polską a Unią Europejską. Ryszard Czarnecki, eurodeputowany

Ryszard Czarnecki | Mamy prawo dochodzić reparacji za II wojnę od Rosji – mówi eurodeputowany PiS.

Rz: Czy państwo zdało egzamin po nawałnicy na Pomorzu? W stolicy defilowano z okazji święta Wojska Polskiego, a poszkodowani czekali kilka dni na pomoc i decyzje rządzących. Mamy państwo teoretyczne?

Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego: Proszę nie żartować! Czy naprawdę uważa pan, że należało odwołać defiladę i uroczystości państwowe, pokazując, że państwo polskie zawiesiło normalne funkcjonowanie z powodu klęski żywiołowej?

Jako człowiek pracujący w instytucji międzynarodowej wiem, że byłoby to fatalne z punktu widzenia wizerunku Polski.

Nie mówię o odwołaniu defilady, ale o nieskierowaniu natychmiast pomocy potrzebującym i choćby niewykorzystaniu Obrony Terytorialnej.

Pani premier była na miejscu dramatu, rząd udzielił bardzo szybko pomocy finansowej. Służbom, zwłaszcza strażakom, należą się wyrazy uznania. Szkoda, że opozycja gra ludzkimi tragediami.

Podczas obchodów święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda uderzył w Antoniego Macierewicza, mówiąc, że nie można różnicować wojsk i armia RP nie jest prywatna. Czas na lepszą współpracę szefa MON z prezydentem, czy może dymisję Macierewicza?

Nie ma mowy o dymisji ministra obrony narodowej. Nikt w rządzie ani w PiS nie bierze tego pod uwagę.

Konflikt między prezydentem a szefem MON...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10828

Wydanie: 10828

Spis treści
Zamów abonament