Większe bezpieczeństwo, ale za to sztywne godziny pracy
Dr Cecylia Sadowska-Snarska: Przy zapewnieniu odpowiedniej organizacji pracy, urząd mógłby być czynny dłużej, a urzędnicy pracować w bardziej elastycznych godzinach.
Rz: Utarło się, ze praca w urzędzie sprzyja godzeniu życia rodzinnego z zawodowym. Czy to prawda?
Dr Cecylia Sadowska-Snarska: Nie zawsze. Mogłam się o tym przekonać realizując projekt „Programy Równowaga Praca – Życie jako instrument podtrzymania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej młodych rodziców" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest wsparcie 20 organizacji z sektora publicznego w wypracowaniu Programów Równowaga Praca-Życie, obejmujących zestaw różnorodnych rozwiązań i działań, które organizacja może zaoferować swoim pracownikom, ułatwiających łączenie pracy z życiem pozazawodowym. Jego elementem jest diagnoza problemów.
Jakimi organizacjami się Pani zajmuje w ramach projektu?
To są urzędy pracy, domy pomocy społecznej, centrum kształcenia ustawicznego czy miejski ośrodek pomocy rodzinie. Jest wśród nich też Urząd Miejski w Suwałkach, przedszkola i żłobki. Przekrój...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta