Interesy „królowej” badają śledczy
Największy wierzyciel skarży działania syndyka do sądu, a śledztwo przejmuje prokuratura okręgowa.
Śledztwo mające wyjaśnić, czy bizneswoman z branży hotelowej, zwana Królową Zakopanego, dopuściła się oszustwa i ucieczki z majątkiem – co sugerują wierzyciele – przeniesiono z rejonu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tak zdecydowała Prokuratura Krajowa, m.in. po publikacji „Rzeczpospolitej", w której opisaliśmy kontrowersyjne działania biznesowe Małgorzaty Chechlińskiej.
– Śledztwo zostało przeniesione ze względu na charakter sprawy, znaczną wartość ewentualnego oszustwa sięgającą ponad 20 mln zł oraz podejrzenie wyprowadzania majątku w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli – mówi „Rzeczpospolitej" Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej, która monitoruje to postępowanie.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa złożyła kancelaria Modrzejewski i Wspólnicy, która w lutym tego roku miała kupić jeden z hoteli w Zakopanem, Belvedere, należący do Chechlińskiej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta