Miasto, wskaźniki i polityka
Współzawodnictwo w rozwoju urbanistycznym, w zarządzaniu miejskim może być źródłem satysfakcji dla nas, dla jakości naszego życia, nie mówiąc już o wartości naszych nieruchomości.
Gdy dokonujemy wyboru, co dalej z naszym miastem, co chcemy mieć w okolicy, jakiej polityki lokalnych władz chcielibyśmy, to odnosimy to do naszego wyobrażenia o standardzie otoczenia. Ta emocja jest kształtowana przez nasze osobiste doświadczenie miejsca, gdzie żyjemy, ale i zmiany wokół nas. To także rozmowa z sąsiadami, lektura lokalnych gazet lub nasze podróże. Ale to także wartość naszej nieruchomości, gdy chcemy ją sprzedać lub potraktować jako zabezpieczenie kredytu.
We wrześniowym badaniu CBOS poziomu satysfakcji z życia rodziny 56 proc. respondentów uznało go za dobry (to bardzo wysoki wskaźnik), 38 proc. za przeciętny, a 6 proc. za zły. Patrzymy też z ufnością w przyszłość, bo 25 proc. uważa, że za rok będzie lepiej, że bez zmian 58 proc., a gorzej 10 proc. (mniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta