Koniec nie zwieńczył dzieła

20 listopada 2017 | Sport | Mirosław Żukowski
Łukasz Kubot (z lewej) i Brazylijczyk Marcelo Melo przegrali finał w dwóch setach.
autor zdjęcia: Glyn Kirk

Łukasz Kubot nie został pierwszym polskim triumfatorem Masters. Przegrał w finale debla.

Mirosław Żukowski z Londynu

Fin Henri Kontinen i Australijczyk John Peers zwyciężyli w niedzielę w hali O2 6:4 6:2. Obrońcy tytułu od początku wzięli polsko-brazylijską parę pod but i nie zwolnili tempa aż do końca meczu. W pierwszym secie Melo i Kubot przy serwisie rywali wygrali zaledwie trzy piłki, nie udało im się wygrać żadnej nawet w ósmym gemie, gdy Kontinen tylko raz miał dobre pierwsze podanie.

Początek seta drugiego to był dalszy ciąg polsko-brazylijskiej męki. Kubot przegrał już pierwszego gema serwisowego, potem kolejnego i przy stanie 4:1 dla Kontinena i Peersa mecz się praktycznie skończył. Napięcie odrobinę wróciło w końcówce, ale na krótko, bo Fin zakończył finał już przy pierwszym meczbolu.

Para nr 1

Pomimo tej porażki Kubot i Melo pozostali parą nr 1 w światowym rankingu na koniec 2017 roku, co jest ogromnym sukcesem polskiego tenisisty. Był to pierwszy pełny sezon rozegrany wspólnie przez...

Wydanie: 10907