Rękodzielnik – jeszcze artysta czy już przedsiębiorca
Osoby wytwarzające różne produkty na specjalne zamówienie często rozwijają w ten sposób aktywność, która jest ich pasją lub hobby. Między innymi od zakresu jej zorganizowania zależy metoda rozliczania uzyskiwanych przychodów.
Minimalizm rozumiany jako odejście od konsumpcjonizmu to sposób postępowania, który staje się coraz bardziej popularny i w istotny sposób wpływa na decyzje zakupowe. Jeśli zdefiniujemy konsumpcjonizm jako zachowanie polegające na zdobywaniu dóbr materialnych, których w praktyce często nie potrzebujemy, a minimalizm jako dążenie do tego, aby posiadać tylko wybrane dobra, które w jak najlepszy sposób odpowiadają naszym wymaganiom, to wówczas zrozumiemy fenomen produktów tworzonych na indywidulane zamówienie konsumenta. Tego rodzaju dobra, tworzone zgodnie ze specyficznymi wymaganiami danego klienta, mające całkowicie odpowiadać potrzebom jednostki, stanowią coraz bardziej istotny segment rynku. Wiele z produkowanych w tej koncepcji wyrobów to tak zwane rękodzieło, czyli przedmioty wytworzone w sposób nieprzemysłowy, posiadające pewne walory artystyczne.
Szydełkowanie, krawiectwo, malarstwo
Jak w ten sposób produkowane wyroby powinien potraktować ich wytwórca? Często osoby wytwarzające różnego rodzaju produkty na specjalne zamówienie rozwijają aktywność, która dotychczas stanowiła ich pasję lub hobby, jak na przykład: szydełkowanie, krawiectwo, malarstwo itp. Zgodnie z art. 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jako działalność gospodarczą należy rozumieć zarobkową działalność...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta