Całościowa edukacja społeczeństwa
Jak budować świadomość ekologiczną.
Agata Wagner
Goście ostatniej debaty z cyklu „Gospodarka o obiegu zamkniętym w Polsce. Korzyści dla firm, gospodarki, społeczeństwa i środowiska" zastanawiali się, w jaki sposób zmienić postrzeganie śmieci jako bezużytecznego odpadu oraz w jaki sposób zachęcić społeczeństwo do proekologicznych nawyków. Łukasz Sosnowski, sekretarz zespołu do spraw gospodarki o obiegu zamkniętym zdradził, że Ministerstwo Rozwoju aktualnie przygotowuje wiele narzędzi przydatnych do wdrożenia circular economy w Polsce. Sekretarz skupił swoją wypowiedź na mapie drogowej gospodarki obiegu zamkniętego. Aktualnie dokument jest w końcowej fazie przygotowań.
– Ten projekt zawiera w sobie element podnoszenia świadomości i edukacji, promocji, a także dobrych wzorców zarówno w obszarze produkcji, jak i konsumpcji. Gospodarka o obiegu zamkniętym dotyczy wszystkich etapów cyklu życia produktu, nawiązując do zachowań konsumenta i przedsiębiorcy. Działania w celu podnoszenia świadomości muszą być adresowane do konkretnych odbiorców. Taki jest zatem cel naszej mapy drogowej. Będziemy promować kampanie skierowane do dzieci i dorosłych, ponieważ temat obiegu zamkniętego powinien pojawić się w świadomości dzieci już na etapie nauki w szkole – mówi.
Jego zdaniem powinniśmy wiedzieć,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta