Od A do Z, czyli alfabet festiwalowych atrakcji
Alfabet Festiwalu Beethovenowskiego
A jak Amadeus
Poznańska orkiestra kameralna, działająca pod egidą Polskiego Radia, świętuje półwiecze działalności. Amadeus to po prostu orkiestra Agnieszki Duczmal, bo ona ją założyła, wprowadziła na międzynarodowe estrady i niezmiennie kieruje. Ale tym razem Amadeusem będzie dyrygować przedstawicielka drugiego pokolenia Anna Duczmal-Mróz. Jej mama podjęła się za to zinstrumentowania dla orkiestry kwartetów Dvořaka i Debussy'ego.
25.03, Zamek Królewski
B jak Bernstein Leonard
Jeden z bohaterów tegorocznej edycji, bo świat obchodzi stulecie urodzin tej najbardziej znanej postaci amerykańskiej muzyki XX wieku, kompozytora, dyrygenta, popularyzatora muzyki i człowieka o niezwykłej charyzmie oraz ujmującej osobowości. W programie festiwalu mamy suitę tańców z legendarnego musicalu „West Side Story", wspaniałe „Chichester Psalms", a przede wszystkim II Symfonię „The Age of Anxiety" z solowym udziałem Krystiana Zimermana.
16, 17, 20, 27.03, Filharmonia Narodowa
B jak Buchbinder Rudolf
- Beethovenem zajmuje się, odkąd w wieku pięciu lat zostałem przyjęty do wiedeńskiej Musik Hochschule - mówił „Rz" ten austriacki pianista. - Mam liczne faksymile jego rękopisów czy pierwsze wydania utworów, studiowanie ich jest równie pasjonujące jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta