Projekt dla edukacji
Umiejętności miękkie zaczynają być dużo ważniejsze niż konkretna, wykuta wiedza. Najlepiej ich uczą samodzielne projekty społeczne – pisze prezes fundacji Social Wolves.
Paula Bruszewska
Dyplom uczelni wyższej, znajomość języka obcego i doświadczenie zawodowe mogą w najbliższych latach nie wystarczyć, by znaleźć pracę. Prognozy mówią, że w perspektywie 20–30 lat ludzie będą szukać zatrudnienia na rynku obsługiwanym przez cyfrowe rozwiązania, na którym wszechobecne będą roboty. Oznacza to, że dzisiaj szlifowane profesje mogą za kilka lat zniknąć. Czwarta rewolucja przemysłowa to okres ciągłych zmian, do których możemy się przygotować.
Zwolnienie z teorii
Tak jak na zachodnich rynkach również polscy pracodawcy coraz bardziej zaczynają cenić wymierne umiejętności kandydatów, takie jak łatwość pracy w zespole, skuteczne pozyskiwanie partnerów czy zainteresowania opinii publicznej, a także środków finansowych. Okazuje się, że można te umiejętności trenować w procesie edukacji, prowadząc projekt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta