Niech kary dla trucicieli będą bardzo surowe
Nie tylko duże zakłady przemysłowe, ale również zwykłe gospodarstwa domowe mogą zostać ukarane za zanieczyszczanie powietrza. Miejmy nadzieję, że zmobilizuje to trucicieli do dbania o nasze wspólne dobro, jakim jest czyste powietrze.
W roku 2017 w Warszawie strażnicy miejscy interweniowali niemal 60 tys. razy w trosce o bezpieczeństwo ekologiczne stolicy i jej mieszkańców. Jak wyliczył urząd miasta, funkcjonariusze byli informowani o podejrzeniu zanieczyszczania środowiska naturalnego co 9 minut i 2 sekundy. W walce o czystą stolicę strażników miejskich wspierają mieszkańcy, przekazując informacje o swoich podejrzeniach. Pomagają też instytucje miejskie, udostępniając dane dotyczące m.in. potencjalnych emiterów czy nieruchomości bez przyłączy do sieci.
– Powołanie specjalnego zespołu w straży miejskiej, który chroni środowisko i podejmuje interwencje w przypadku zagrożenia ekologicznego, jest wynikiem zmian w strukturze tej jednostki – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. - Funkcjonariusze dostali tzw. smogowozy,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta