Słabe wyniki narodowej zbrojowni
przemysł | Mimo deszczu zamówień na wojskowy sprzęt dla państwowych spółek skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej obronna grupa kapitałowa w zeszłym roku przynosiła straty. zbigniew lentowicz
To one obok nie mniej istotnego zadania – usunięcia z kierownictwa firmy ludzi kojarzonych z odwołanym z rządu ministrem obrony Antonim Macierewiczem – uruchomiły trwające do dziś kadrowe roszady w PGZ.
W wewnętrznym raporcie, do którego dotarła „Rz", narodowa zbrojownia na podstawie wyników sprzedaży po 11 miesiącach 2017 r. przewidywała straty sięgające 36 mln zł.
W środę Biuro Komunikacji i Promocji PGZ nie chciało skomentować tych danych. – Nie są jeszcze znane pełne wyniki finansowe PGZ SA i grupy kapitałowej za rok 2017. Wyniki te w pierwszej kolejności zostaną przedstawione walnemu zgromadzeniu spółki w sprawozdaniu finansowym za rok ubiegły. Wówczas również WZ podejmie decyzje o udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium członkom organów spółki wchodzących w ich skład w 2017 roku – usłyszeliśmy.
Według raportu przyczyną ujemnego (choć lepszego niż w 2016 r.) wyniku finansowego w 2017 r. był wzrost kosztów działalności operacyjnej, związany z „bardzo dynamicznym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta