Chcemy dotrzeć do firm
paweł chorąży Priorytet na 2018 r. to rozszerzenie bazy przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o fundusze z programu „Inteligentny rozwój" – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju.
Rz: Przejął pan nadzór nad programem operacyjnym „Inteligentny rozwój" (POIR). To spore wyzwanie zważywszy, że program ten ma przestawić nasz kraj na tory innowacji, a pan nadzoruje już programy „Wiedza Edukacja Rozwój" (POWER) i „Polska cyfrowa" (POPC)?
Niewątpliwie jest to wyzwanie, ale taki układ ma logiczny sens. Zajmuję się teraz wszystkimi krajowymi programami adresowanymi do przedsiębiorców. Każdy z nich jest związany z takimi aspektami jak tworzenie rozwiązań dla innowacyjności, awansu technologicznego czy przedsiębiorczości. I już widzę korzyści z takiego rozwiązania.
Jakie?
Przykładowo kwestie związane z innowacyjnością przeplatają się między POWER i POIR, a kwestie związane z cyfryzacją zazębiają się z kolei w POPC oraz POIR i można je uporządkować, ujednolicić.
A jak ocenia pan dotychczasową realizację POIR, za który to program odpowiadała minister Jadwiga Emilewicz, jeszcze jako podsekretarz stanu w resorcie rozwoju?
„Inteligentny rozwój" i „Polska cyfrowa" to dwa najtrudniejsze do realizacji programy ze względu na niezbyt dobre doświadczenia z poprzednich perspektyw UE. I z drugiej strony – ze względu na zmiany wprowadzone w obu programach. W POIR chodzi przede wszystkim o większe skoncentrowanie tematyczne. W programie „Innowacyjna gospodarka",...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta