Co kto lubi, czyli dla każdego coś muzycznego
Samorządy – od Szczecina po Opole, Lublin i Podkarpacie – przygotowują z myślą o wakacjach moc muzycznych atrakcji dla mieszkańców i gości. Klasyka, rock, folk...
jacek cieślak
Przebojowe Opole zaplanowało 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w opolskim amfiteatrze od 8 do 10 czerwca. Dokładny program festiwalu ogłosi TVP na specjalnej konferencji. Miasto wystąpiło też z pomysłem dodatkowego dnia sztandarowego festiwalu – zaplanowanego na poniedziałek 11 czerwca. Plan jest taki, by odbył się wtedy koncert artystów alternatywnych.
– Mamy zgodę telewizji, aby odbył się czwarty dzień festiwalu – ogłosił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Cieszymy się, że współpraca przy tegorocznym festiwalu tak dobrze układa. Alternatywna muzyka powinna pojawić się na najważniejszej scenie muzycznej w Polsce, jaką jest nasz amfiteatr. Decyzja należy do radnych, bo musimy zapłacić TVP dodatkowo około 200 tys. zł.
Prezydent przypomniał, że miasto organizuje koncert koncert hiphopowy i rockowy. – Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i wieloma sugestiami chcemy przygotować jeszcze jedno duże wydarzenie telewizyjne w teatrze: przebojowe otwarcie lata, które byłoby transmitowane telewizyjnie i miało licznych odbiorców liczonych w setkach tysięcy, a nawet milionach, w okolicach 22–23 czerwca – dodał Arkadiusz Wiśniewski.
Miasto chce uzupełnić ofertę rozrywkową Opola dla odbiorców pomiędzy 16. a 49. rokiem życia. Najwięcej wiadomo o planach związanych z Kabaretonem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta