Mistrz pokazał klasę

21 maja 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Rafael Nadal w finale z Alexandrem Zverevem miał kłopoty, ale w końcu wygrał 6:1, 1:6, 6:3
autor zdjęcia: Filippo Monteforte
źródło: AFP

Tenis | Rafael Nadal i Elina Switolina zgłosili wielkoszlemową formę w Rzymie.

Rafaela Nadala i Alexandra Zvereva różniło przed rzymskim finałem dziesięć lat kariery, prawie 90 mln dolarów z premii turniejowych i 69 tytułów w ATP World Tour, ale w niedzielne popołudnie zagrali na równych prawach.

Po pierwszym secie zapewne mało kto przewidywał, że mecz będzie zacięty. Hiszpan, który w półfinale pokonał Novaka Djokovicia 7:6, 6:3, korzystał z faktu, że rywal nie wykorzystywał potęgi serwisu i wygrał łatwo 6:1.

Odmiana w drugim secie polegała na tym, że powróciła skuteczność podania Zvereva. Doszły znakomite skróty, ataki przy siatce i nagle trzeba było się zastanawiać, kiedy ostatnio Nadal przegrał seta do zera na kortach ziemnych (prawidłowa odpowiedź – z Rogerem Federerem w Hamburgu w 2007 roku).