Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabawa stulecia i mocne rytmy

09 października 2018 | Życie Regionów | Jacek Cieślak
≥Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa
źródło: Thierry Dubuc
≥Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa

Rozrywka | Nowa Arena Gliwice i katowicki Spodek zapraszają na znakomite jesienne koncerty – Marcusa Millera, Bonnie Tyler i Dawida Podsiadły. Przypomni się też publiczności „Kryzysowa narzeczona".

 

Arena Gliwice położona przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, blisko Drogowej Trasy Średnicowej, a także trzech lotnisk to nowy przebój na polskim rynku aren dla koncertów, widowisk i wydarzeń sportowych. 26 listopada zagra tu jeden z najsłynniejszych jazzmanów na świecie, czyli Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa. Basista nagrał znakomity album „Laid Black".

– Mój poprzedni album „Afrodeezia" był podróżą przez historię mojej rodziny – powiedział Marcus Miller, który karierę rozpoczął u boku Milesa Davisa. – Śledziłem dzieje przodków na drodze afrykańskich niewolników. Teraz gram muzykę współczesnych metropolii, na którą składają się hip-hop, soul, r&b i jazz. Jest spokojna, ale mocna i funky.

Horror à la Joplin

Album rozpoczyna grana w wolnym rytmie kompozycja „Trip Trap". Mamy do czynienia z popisem niesamowitych umiejętności Millera, który solową partię napisał, zagrał i rozłożył na cały czas trwania utworu z klasą twórcy najlepszych thrillerów. Non stop trzyma nas w napięciu, a efekt ten budują również partie instrumentów dętych zespołu New Orleans. Przypominają ostatni występ Milesa Davisa w Montreux. Mamy także okazję usłyszeć głos Millera, nagranie zostało bowiem zarejestrowane na żywo. Ze śmiechem reaguje na entuzjazm publiczności,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11175

Wydanie: 11175

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament