Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabawa stulecia i mocne rytmy

09 października 2018 | Życie Regionów | Jacek Cieślak
≥Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa
źródło: Thierry Dubuc
≥Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa

Rozrywka | Nowa Arena Gliwice i katowicki Spodek zapraszają na znakomite jesienne koncerty – Marcusa Millera, Bonnie Tyler i Dawida Podsiadły. Przypomni się też publiczności „Kryzysowa narzeczona".

 

Arena Gliwice położona przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, blisko Drogowej Trasy Średnicowej, a także trzech lotnisk to nowy przebój na polskim rynku aren dla koncertów, widowisk i wydarzeń sportowych. 26 listopada zagra tu jeden z najsłynniejszych jazzmanów na świecie, czyli Marcus Miller, uczeń wielkiego Milesa Davisa. Basista nagrał znakomity album „Laid Black".

– Mój poprzedni album „Afrodeezia" był podróżą przez historię mojej rodziny – powiedział Marcus Miller, który karierę rozpoczął u boku Milesa Davisa. – Śledziłem dzieje przodków na drodze afrykańskich niewolników. Teraz gram muzykę współczesnych metropolii, na którą składają się hip-hop, soul, r&b i jazz. Jest spokojna, ale mocna i funky.

Horror à la Joplin

Album rozpoczyna grana w wolnym rytmie kompozycja „Trip Trap". Mamy do czynienia z popisem niesamowitych umiejętności Millera, który solową partię napisał, zagrał i rozłożył na cały czas trwania utworu z klasą twórcy najlepszych thrillerów. Non stop trzyma nas w napięciu, a efekt ten budują również partie instrumentów dętych zespołu New Orleans. Przypominają ostatni występ Milesa Davisa w Montreux. Mamy także okazję usłyszeć głos Millera, nagranie zostało bowiem zarejestrowane na żywo. Ze śmiechem reaguje na entuzjazm publiczności,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11175

Wydanie: 11175

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament