Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansa dla młodych talentów

09 października 2018 | Rzecz o zdrowiu | Malwina Użarowska
≥Jednym z etapów programu jest dwutygodniowy obóz naukowy
źródło: Anna Liminowicz
≥Jednym z etapów programu jest dwutygodniowy obóz naukowy

Konkurs dla szczególnie uzdolnionych uczniów rozpoczyna się od wirtualnej gry i wiedzie do najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

Tekst powstał we współpracy z firmą Adamed

1 października rozpoczęła się rekrutacja do piątej edycji programu ADAMED SmartUP. Skierowany jest do uzdolnionych młodych ludzi w wieku 15–19 lat, by pomóc im w rozpoczęciu kariery naukowej. Pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych znajdą się pod skrzydłami wybitnych naukowców i ekspertów z dziedziny biologii, chemii, fizyki, robotyki i innych obszarów nauki.

– Potrzeba wsparcia młodych zdolnych ludzi sprawiła, że w 2014 r. z inicjatywy Fundacji Grupy Adamed, zdecydowaliśmy się powołać program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP. Talent, aby mógł istnieć, trzeba rozwijać i szlifować jak diament – mówi prezes Fundacji Grupy Adamed, dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz. – Jak mawiał Blaise Pascal, nawet „przypadkowe odkrycia zdarzają się tylko umysłom przygotowanym". Właśnie w celu „przygotowania" do tworzenia przełomowych odkryć powstał ten program.

ADAMED SmartUP ma promować wśród młodzieży w Polsce zamiłowanie do nauk ścisłych i przyrodniczych. Wpisuje się w ogólnonarodowy program rozwoju dla osób uzdolnionych poprzez umożliwienie im współpracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11175

Wydanie: 11175

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament