Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Druk 3D żyje, choć bańka pękła

09 października 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
≥Auto Divergent Blade ma 700 KM, 3-litrowy silnik V8 i rozpędza się do 100 km/h w 2 sekundy. Ten imponujący pojazd został
źródło: materiały prasowe
≥Auto Divergent Blade ma 700 KM, 3-litrowy silnik V8 i rozpędza się do 100 km/h w 2 sekundy. Ten imponujący pojazd został "wyprodukowany" w drukarce 3D.

Technologie | Przemysł docenił urządzenia do druku przestrzennego

 

Rodzimy rynek druku przestrzennego rozwija się stabilnie, choć nie tak spektakularnie, jak prognozowano jeszcze kilka lat temu. Eksperci twierdzą, że choć technologia ta zniknęła z „radarów" konsumentów, nie okazała się wcale niewypałem.

– Można powiedzieć: druk 3D zniknął z pola zainteresowania szerokiego kręgu odbiorców, ale nie oznacza to, że zszedł do podziemia. Technologię zaadoptował biznes i to właśnie np. w zastosowaniach przemysłowych odnajduje się ona najlepiej – komentuje Paweł Ślusarczyk, prezes spółki CD3D, ekspert branży.

Przesadzone prognozy

W 2015 r. Deloitte opublikował raport, w którym wskazał drony i druk 3D jako kluczowe specjalności polskiego sektora nowych technologii. Mnogość firm i innowacyjnych projektów przez nie realizowanych sprawiała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11175

Wydanie: 11175

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament