Dostosowują się do nowych wytycznych
Rynek audytu i doradztwa podatkowego bardzo silnie się rozwijają. Zapotrzebowanie na tego typu ekspertów jest bardzo duże, a oni sami stoją przez ogromnymi zmianami i wyzwaniami.
W Polsce funkcjonuje ok. półtora tysiąca firm audytorskich, w których pracuje ok. 3 tys. biegłych rewidentów. Zdecydowana większość działa jako jednoosobowe działalności gospodarcze, realizując różnorodne usługi, m.in.: usługi rewizji, prowadzenie ksiąg, doradztwo podatkowe, analizy finansowe i konsulting zarządczy, co wymaga wiedzy z zakresu rachunkowości i rewizji.
- To dobrze, bo w procesie uzyskiwania państwowego tytułu biegłego rewidenta wymagany zakres kompetencji z zakresu prawa, finansów, rachunkowości, kontrolingu, rewizji, podatków, jest olbrzymi. Nie ma żadnego innego wolnego zawodu, wobec którego wymagania kompetencyjne są tak wielkie, by uzyskać państwowy tytuł dający prawo do realizacji usług wsparcia biznesu – mówi Ewa Jakubczyk-Cały, partner zarządzający PKF Consult, biegły rewident. Regulacje ustawowe i zawodowe obligują firmy audytorskie i biegłych rewidentów do stosowania zasad etyki i standardów usług. - To wielkie wyzwanie. Zmiany regulacji toczące się w latach 2016-2017 wywarły presję na firmach audytorskich dotyczącą organizacji firm audytorskich i wysokiej jakości rewizji. Wyzwaniem dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta