Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na targach pracy kandydat musi umieć się sprzedać

22 października 2018 | Ekonomia | Anna 
Cieślak-Wróblewska
≥Rocznie odbywa się w całej Polsce kilkaset imprez targowych, gdzie studenci i absolwenci mogą zapoznać się z ofertą pracodawców
autor zdjęcia: Krzysztof Skłodowski
źródło: Fotorzepa
≥Rocznie odbywa się w całej Polsce kilkaset imprez targowych, gdzie studenci i absolwenci mogą zapoznać się z ofertą pracodawców

Kariera | Przemyślane i starannie przygotowane CV, odpowiedni strój, a przede wszystkim pozytywne nastawienie – o tym warto pamiętać, jeśli z imprezy, na której prezentują się pracodawcy, chcemy wrócić nie tylko z torbą darmowych gadżetów.

 

Jesień to początek sezonu targów pracy dla studentów i absolwentów studiów wyższych. W środę ruszają przykładowo Dni Kariery w Warszawie, a na początku listopada – Absolvent Talent Days w Krakowie. Targi pracy to świetna okazja, by zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy. Chcąc jednak zrobić dobre pierwsze wrażenie, trzeba się odpowiednio przygotować.

– Targi pracy to nie giełda gadżetów, a cenne źródło informacji o przyszłym pracodawcy – podkreśla Anna Janiszewska z agencji rekrutacyjnej Most Wanted, która przygotowała poradnik na ten temat. – Podczas targów można znaleźć ciekawą firmę, o której wcześniej się nie myślało, a która może okazać się wymarzonym miejscem prac – dodaje.

Wiedz, czego chcesz

Każdego roku odbywa się w całej Polsce kilkaset targów pracy. Część z nich to branżowe imprezy, np. dla specjalistów z sektora IT czy finansów. Inne skupiają pracodawców z określonego regionu. Jak oceniają eksperci ds. rekrutacji, przeciętnie na targach prezentuje się 50–70 pracodawców, jednak są i takie imprezy, gdzie stawia się kilkaset firm i organizacji.

Dlatego też przygotowania do udziału w targach kandydat do pracy powinien zacząć od zastanowienia się, komu chciałby się przedstawić, jak się zaprezentować i czego się dowiedzieć. Uczestnikowi idącemu na targi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11186

Wydanie: 11186

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament