Miasta chętnie wydają miliony na ochronę powietrza
Ranking Samorządów 2018 | Władze deklarują kontynuację programów wsparcia mieszkańców w wymianie urządzeń grzewczych na ekologiczne.
Wbrew pojawiającym się podczas ostatniej kampanii wyborczej, zarzutom, samorządy sporo robią w zakresie walki ze smogiem – wynika z rankingu samorządów 2018 r. Co więcej, okazuje się, że obok ogromnych wydatków na proekologiczny transport publiczny oraz inwestycji w termomodernizację budynków użyteczności publicznej, sporo samorządów ma programy skierowane wprost do mieszkańców.
Dopłacają od lat
– Miasto dopłaca mieszkańcom do likwidacji kotłów już od lat 90. – mówi Daniel Wolny, kierownik w wydziale kształtowania środowiska urzędu miasta w Katowicach. – To realizacja długookresowego programu gospodarki niskoemisyjnej, a nie tylko potrzeba chwili – dodaje.
Katowice planują wydanie na ten cel 235 mln zł do 2028 r., co powinno umożliwić wymianę 75 proc. przestarzałych kotłów i pieców w mieście. W 2017 r. wymieniono 625 kotłów, wykonano 66 instalacji źródeł OZE, a wydatki miasta na te cele wyniosły 6 mln...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta