Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy rozpędziły się z wydatkami na benefity

28 stycznia 2019 | Ekonomia | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Do 12,2 miliardów złotych, czyli prawie o miliard, wzrosła w ubiegłym roku wartość inwestycji pracodawców w świadczenia pozapłacowe, które pomagają zdobyć i utrzymać pracowników.

 

Już dziewięciu na dziesięciu pracowników w Polsce otrzymuje świadczenia pozapłacowe od pracodawców. Coraz silniejsza konkurencja o kandydatów do pracy sprawia, że rośnie zarówno liczba firm, które inwestują w benefity, jak również i średnia wartość świadczeń dla jednego pracownika – wynika z udostępnionej „Rzeczpospolitej" analizy spółki Benefit Systems, giełdowego lidera tego rynku przygotowanej na podstawie badania ARC Rynek i Opinia. Według jej danych co trzecia firma zwiększyła w ubiegłym roku budżety na benefity, w które polscy pracodawcy zainwestowali łącznie 12,2 mld zł – o 0,9 mld zł więcej niż rok wcześniej. Tym samym niemal dwukrotnie przebili prognozę na 2018 r., która zakładała, że wydatki na świadczenia pozapłacowe zwiększą się o pół miliarda (do 11,8 mld zł).

Bonus dla Ukraińca

Adam Radzki, członek zarządu Benefit Systems, podkreśla, że ubiegłoroczny 8 -proc. wzrost inwestycji w świadczenia pozapłacowe to kontynuacja trendu, który trwa od kilku lat. Sprzyja mu dobra koniunktura gospodarcza w Polsce i duże zapotrzebowanie na pracowników wszystkich szczebli. – Benefity pozapłacowe to istotny element wpływający na decyzję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11266

Wydanie: 11266

Spis treści
Zamów abonament