Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znak drogowy może utrudniać prawidłowe funkcjonowanie firmy

12 lipca 2019 | Biznes i finanse | Mateusz Adamski

Prowadzenie działalności gospodarczej, a także tytuł prawny do nieruchomości zlokalizowanej w ciągu drogi publicznej nie kreują prawa podmiotowego do zapewnienia możliwości parkowania czy postoju na tej drodze.

 

Przedsiębiorca Janusz K. zaskarżył do sądu administracyjnego zarządzenie dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o zatwierdzeniu stałej organizacji ruchu na ulicy C., gdzie znajdował się jego warsztat. Wskazał, że wprowadzona organizacja ruchu dotyczy w głównej mierze prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa i nie sposób w jego ocenie znaleźć racjonalnego uzasadnienia ustanowienia znaku "Zakazu postoju" ze względu na brak dotychczas negatywnych skutków parkowania samochodów wokół warsztatu samochodowego. Przekonywał, że zatwierdzona organizacja ruchu przyczynia się do ograniczenia prowadzenia przez niego działalności gospodarczej i ingeruje w ustawowo zagwarantowaną swobodę prowadzenia tej działalności.

Krzywdząca decyzja

Podkreślał, że umiejscowienie kwestionowanego znaku jest dla niego krzywdzące, gdyż utrudnia prawidłowe funkcjonowanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11404

Wydanie: 11404

Spis treści
Zamów abonament