Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złota 44 Nikt nie lubi być krytykowany

30 lipca 2019 | Rzecz o prawie | Juliusz Bennich-Zalewski

Odwołanie od decyzji dyrektora oddalił jego podwładny.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił 4 lipca 2019 r. skargę spadkobierców byłych właścicieli działki w centrum Warszawy przy ul. Złotej 44. Na działce od kilku lat stoi słynny 52-piętrowy apartamentowiec, zwany Żaglem Libeskinda.

Skarga dotyczyła decyzji ministra inwestycji i rozwoju oddalającej wniosek spadkobierców z 2004 r. o stwierdzenie nieważności orzeczenia administracyjnego z 1953 r. Orzeczeniem tym Prezydium Rady Narodowej odmówiło byłym właścicielom zwrotu wspomnianej działki, przejętej w 1945 r. na własność gminy na mocy tzw. dekretu warszawskiego.

Na Berdyczów

W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd zgodził się ze skarżącymi, że w postępowaniu dekretowym doszło do rażącego naruszenia procedury administracyjnej, uznał jednak, że prawo materialne nie zostało naruszone.

Bardziej zaskakująca była ocena innego zarzutu skarżących, dotyczącego wydania decyzji nadzorczej w drugiej instancji przez osobę podlegającą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11419

Wydanie: 11419

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament