Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dofinansowanie klubu sportowego przez gminę

30 lipca 2019 | Dobra Administracja | Marcin Nagórek

Gmina nie ma możliwości finansowania klubu sportowego bezpośredniego 
z budżetu. Musi uprzednio zastosować tryby przewidziane dla wydatkowania środków na sport.

-Nasza gmina zamierza dofinansować lokalne stowarzyszenie (klub sportowy) piłkarzy ręcznych (m.in. wydatki na trenerów, zakup sprzętu itp.). Problem dotyczy formy finansowania. Czy możemy to zrobić bezpośrednio z budżetu gminy z pominięciem specjalnych trybów finansowaniu sportu? Do zadań własnych gminy należą zadania związane ze sportem, a rada gminy decyduje o kształcie budżetu.

Rada gminy decyduje o budżecie, podejmuje w tym zakresie stosowną uchwałę budżetową lub dokonuje zmian budżetu w trakcie roku kalendarzowego. Umocowanie do tych czynności wynika z art. 18 ust. 2 pkt 4 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, który stanowi, że do wyłącznej właściwości rady gminy należy uchwalanie budżetu gminy, rozpatrywanie sprawozdania z wykonania budżetu oraz podejmowanie uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium z tego tytułu. Ponadto, ustawa ta w art. 7 ust. 1 pkt 9 stanowi, że zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11419

Wydanie: 11419

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament