Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wpłata na złe konto nie będzie kosztem

11 września 2019 | Rachunkowość | Agnieszka Skoczek

Podatnik, który przeleje należność dla kontrahenta większą niż 15 000 zł, na rachunek inny niż podany w wykazie informacji o podatnikach VAT musi liczyć się z tym, że może stracić prawo do zaliczenia jej w koszty uzyskania przychodów. Agnieszka Skoczek

 

Od 1 września 2019 r. funkcjonuje wykaz informacji o podatnikach VAT. Jego celem jest umożliwienie szybkiej i skutecznej weryfikacji kontrahentów. Zastąpił on dotychczas istniejące listy podatników: zarejestrowanych, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

Biała lista umożliwia podatnikom sprawdzenie, czy ich kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT, poznanie podstawy prawnej decyzji o odmowie rejestracji, wykreśleniu lub ponownej rejestracji jako podatnika VAT kontrahenta oraz potwierdzenie numeru rachunku bankowego. (...)

, na jaki powinni dokonywać zapłaty swojemu kontrahentowi. Istotne jest to, czy rachunek bankowy był zarejestrowany w wykazie w dniu przelewu, a nie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11455

Wydanie: 11455

Spis treści
Zamów abonament