Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bieganie odmładza

11 września 2019 | Festiwal Biegowy | ŁUKASZ MAJCHRZYK
, TOMASZ WACŁAWEK


źródło: materiały prasowe

10. Tauron Festiwal Biegowy: Padł kolejny rekord. Przez trzy dni w Krynicy-Zdroju biegało i maszerowało ponad 8,7 tys. ludzi. Koncerty i imprezy towarzyszące sportowej rywalizacji przyciągnęły na deptak w sumie około 15 tysięcy osób.

– Największą wartością tego wydarzenia są jego uczestnicy – mówi Zygmunt Berdychowski. Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy wręczył w sobotni wieczór specjalne medale ponad 30 zawodnikom z całej Polski oraz przedstawicielom sponsorów i partnerów, którzy z imprezą są od samego początku, czyli od lat dziesięciu.

Był urodzinowy tort i okazje do wspomnień, byli jak zawsze wyśmienici goście. Profesor Grzegorz W. Kołodko przekonywał o zbawiennym wpływie maratonów dla samopoczucia i zdrowia. Ukończył ich już 50 – aż trzy w Krynicy. – Po każdym takim biegu czuję się pół roku młodszy. To by znaczyło, że odmłodziłem się o 25 lat – żartował były wicepremier i minister finansów. W tym roku wybrał jednak Życiową Dziesiątkę i rekreacyjne tempo.

Mało brakowało, by Koral Maraton, tak jak przed rokiem, wygrało małżeństwo Czarneckich z Bliżyna w województwie świętokrzyskim. Pani Lidia tytuł obroniła –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11455

Wydanie: 11455

Spis treści
Zamów abonament