Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Schody zaczynają się na dziesiątym piętrze

11 września 2019 | Festiwal Biegowy | Łukasz Majchrzyk
Piotr Łobodziński
źródło: materiały prasowe
Piotr Łobodziński

W Krynicy promuje się różne rodzaje aktywności fizycznej. Bieganie po schodach to mało znana konkurencja, w której Polska ma mistrza świata. 
Jest nim Piotr Łobodziński.

Bieganie po schodach to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu, nie lubią zmiennej pogody i chcą oszczędzać stawy. Tu nie ma wymówek, klatkę schodową może znaleźć każdy: w swoim bloku, u sąsiada albo nawet w biurowcu, gdzie pracuje.

Ktoś ma godzinę na trening? Wystarczy włożyć koszulkę, spodenki, buty i wyjść za drzwi. W nowoczesnych biurowcach bardzo często organizuje się nawet zawody. Kiedy powstanie nowy budynek i trzeba go wypromować, to bieg po schodach jest idealnym rozwiązaniem. Tak właśnie swoją karierę zaczął najlepszy w tej chwili biegacz po schodach.

– W 2011 roku namówił mnie kolega, który wiedział, że będzie bieg na szczyt biurowca Rondo 1. Zapisałem się, zrobiłem dwa, trzy treningi w bloku dziesięciopiętrowym. Nie biegłem jeszcze w elicie, musiałem po drodze wyprzedzić kilku amatorów, ale byłem młody, sprawny, więc skończyłem chyba na czwartym miejscu. Straciłem do zwycięzcy cztery sekundy. Zacząłem się coraz bardziej interesować takimi biegami. Miesiąc później...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11455

Wydanie: 11455

Spis treści
Zamów abonament