Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ukraińcy nie wystarczą, idzie kadra z Indonezji

11 września 2019 | Ekonomia | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Amica w fabryce we Wronkach zatrudnia już grupę pracowników z Indonezji. Niedobory siły roboczej zmuszają firmy do szukania w nowych kierunkach.

 

Amica jest jednym z największym w Polsce producentów sprzętu AGD, w swoim zakładzie w wielkopolskich Wronkach zatrudnia 2,2 tys. osób. Ponieważ spółka wciąż zwiększa sprzedaż nie tylko w Polsce, ale także na szeregu rynków europejskich ma coraz większe problemy ze znalezieniem kolejnych pracowników. – Z Ukrainy zatrudniamy już ok. 400 osób, widzimy, że chcą zostać i do Polski przenoszą się również ich rodziny, ale szukamy też innych możliwości – mówi Michał Rakowski, członek zarządu oraz dyrektor finansowy Amiki.

Rynek pracownika i niskie bezrobocie powodują, że sięga się także po zupełnie nowe opcje. Spółka już wcześniej zaczęła korzystać z możliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11455

Wydanie: 11455

Spis treści
Zamów abonament