Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed nami stopniowy rozwój, a nie rewolucja

11 września 2019 | Ekonomia | Adam Roguski
źródło: Rzeczpospolita

Kondycja gospodarki, zmiany społeczne, odpowiedzialność za środowisko 
– to będzie stopniowo napędzać przemiany branży.

 

Jakie jest podejście szeroko rozumianej branży budowlanej do innowacji i co może się zmienić w perspektywie sześciu najbliższych lat – na te pytania starali się znaleźć odpowiedź autorzy raportu „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025". Opracowanie powstało na zlecenie firmy Autodesk, a przedsięwzięciu patronowały: Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polski Związek Firm Deweloperskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Problemy i perspektywy

Z raportu wynika, że stan wyjściowy nie napawa optymizmem. Poziom wykorzystania nowoczesnych technologii w budownictwie jest bowiem dużo niższy niż w innych branżach. W sferze deklaracji branża jest bardzo otwarta na innowacje. Gorzej, jeśli chodzi o praktyczne zastosowania. Jeśli już, to firmy chętniej angażują się w testy, niż decydują się na wdrożenia na dużą skalę. Zdaniem analityków, wynika to z konserwatywnej mentalności, ale i niedoinwestowania badań i rozwoju. Trudno się spodziewać rewolucji, najbliższe lata przyniosą raczej stopniowy wzrost adaptowania nowinek.

Ponieważ sfera R&D wymaga dużych nakładów, na rozwój innowacji stawiają głównie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11455

Wydanie: 11455

Spis treści
Zamów abonament